Kapadokya Balayı Paketleri Nasıl Seçilir?


Şüphesiz güzel bir balayı tatili geçirmek istiyorsunuzdur. Kapadokya balayı tatili için en çok tercih edilen bölgelerden birisidir. Kapadokyada balayı tatiline karar verdiğinizde dikkat edilecek hususlardan birisi de içerisinde Kapadokya gezilerinin de olmasıdır.

Kapadokya gezileri içerisinde dahil olsa da nerelerin gezileceğine ilişkin bilgi sahibi olmakta gerekir. Örneğin Ihlara vadisi tur programının içerisinde yoksa Kapadokya turunuzu tamamiyen yapmış olmuyorsunuz. Çünkü Ihlara vadisi 17 Km'lik uzunluğu (4 Km yürüyüş rotası), içerisinde barındığı tarihsel kiliseler ve Melendiz çayının güzelliğiyle birleştiği bir yerdir. Huzurlu mutlu bir gezi içerisinde Ihlara Vadisi olmazsa olmazlardandır.

Balayı paketlerimiz içerisinde 2 gün günü birlik ve 3 gün günü birlik turlar mevcuttur. Arasındaki fark 3. gün gezilecek olan ve otelin çevresinde bulunan tarihi noktalardır. Ortodoks Mezhep kurucusu adına yapılmış olan Aziz Gregorius Kilisesi, Manastır Vadisi, Bakı noktaları, yer altı şehirleri ve bezir yağı atölyesi.

Kapadokya balayı paketlerinin avantajı içerisinde Akşam yemeklerinizin dahil olması, Kapadokya turlarını araçlarla ve rehber eşliğinde dahil olmasıdır. Çünkü Kapadokya çok geniş bir alanı kaplamakta tek başına gezmek sizleri haliyle yoracak ve balayı masrafınızı artıracaktır.